ZAMÓWIENIA I POMOC
KIWI MEDIA - Reklama & Marketing. DZIŚ MA ZNACZENIE JUTRO.

 

Logo i Systemy Identyfikacji

IDENTYFIKACJA WIZUALNA
 

Identyfikacja wizualna to podstawowy, a zarazem najważniejszy element strategii marketingowej służący kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy oraz jej świadomości w konkurencyjnym otoczeniu biznesowym. Termin ten określa nie tylko zespół reguł i logicznie zaprojektowanych wzorów, ale także ogół norm i zachowań rynkowych umożliwiającym marce w sposób czytelny i zrozumiały trafiać do określonej grupy odbiorców.


W dzisiejszych czasach spójny system identyfikacji stanowi nieodłączny atrybut podczas komunikacji i dialogu na gruncie sprzedawca - konsument. Przemyślany i precyzyjnie zaprojektowany zapewnia wysoką rozpoznawalność firmy i brandu, efektywnie definiując rodzaj oraz kierunki współpracy.

Skuteczna identyfikacja wizualna nie tylko wymaga konsekwencji w realizacji scenariusza promocji oraz rozwoju przedsiębiorstwa, ale także ma na celu stworzenie sieci pozytywnych skojarzeń między nadawcą i odbiorcą komunikatów.
 

Najprościej mówiąc, system identyfikacji wizualnej to nic innego jak niepowtarzalny zestaw cech wizerunkowych, ułatwiający zarówno wyróżnienie marki, jej produktów i usług na tle konkurencji jak również podkreślajacy charakter oraz typ prowadzonej działalności.

Jest to także niezwykle istotne narzędzie biznesowe, które umiejętnie wykorzystane nie tylko decyduje o sukcesie rynkowym i marketignowym firmy, ale także znacząco przyczynia się do osiągania wymiernych korzyści finansowych.


LOGO


Podstawę każdego systemu identyfikacji oraz komunikacji wizualnej stanowi znak firmowy - logo (ew. logotyp).
Spełnia ono funkcję informacyjną oraz wizerunkową, jednoznacznie identyfikując każdy rodzaj aktywności gospodarczej (firma, brand, produkt, usługa) i społecznej (idea, przedsięwzięcie, impreza). Poprawnie zaprojektowane logo jest świadectwem jakości i kompetencji, nierzadko decydując o długotrwałym funkcjonowaniu marki w zmieniającej się koniunkturze. Jego forma, rodzaj, kolorystyka, itd. zależna jest od profilu, zakresu działalności oraz typu i właściwości przekazu.

Dobre logo to logo ładne, proste i czytelne, skutecznie podkreślające wizerunek oraz treść przedstawianego komunikatu. Powinno on wywoływać pożądane przez autora reakcje i skojarzenia, tym samym utwierdzając jego wzór w podświadomości obiorców.  
 

KSIĘGA ZNAKU
 

Nieodzownym elementem budowania spójnej i efektywnej identyfikacji wizualnej firmy jest tzw. księga znaku.

Opisuje ona zbiór cech charakterystycznych dotyczących budowy logo, pola ochronnego, kolorystyki oraz sposobów jego poprawnego stosowania w zależności od dostępnych mediów i technologii. Biorąc pod uwagę szereg dodatkowych elementów identyfikacji na którą składają się np. papeteria firmowa, strona www, reklamy prasowe czy oznakowanie zewnętrzne, projektuje się księgę rozszerzoną, która wzbogacona o wytyczne i warunki funkcjonowania poszczególnych składowych przedstawia ścisłe zasady posługiwania się logo.

Z uwagi na rosnące oczekiwania Klientów w stosunku do jakości oferowanych na rynku usług reklamowych oraz stale wzrastającą rolę jaką pełni identyfikacja wizualna firmy, proponujemy Państwu nasze wsparcie w zakresie budowania i kreowania pozytywnego wizerunku jak również promocji i rozwoju Państwa biznesu.

Na przełomie ostatnich lat przygotowaliśmy materiały promocyjne firm i instytucji, którym w krótkim czasie udało zdobyć się status wiodących na rynku. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonym kampaniom wizerunkowym, nasi Klienci zanotowali wzrost obrotów oraz wzrost świadomości marki, deklarując zmianę ich wizerunku jako zasadnicze uwarunkowanie powodzenia w działaniach na rzecz rozwoju biznesu.


W ramach realizacji naszych usług proponujemy Klientom wykonanie następujących elementów CI (Corporate Identity):


W celu kompleksowej obsługi zapewniamy także:

Zapraszamy także do odwiedzenia naszej strony internetowej startujemy.eu na której znajdą Państwo specjalnie przygotowane pakiety logo dla nowopowstałych i już istniejących firm.

Pakiet Start stworzony został z myślą o nowych firmach, które dopiero zaczynają swoją działalność i pragną skutecznie wyróżnić się na tle konkurencji. Profesjonalne projekty logo w połączeniu z atrakcyjną ceną sprawiają, że pakiet Start jest najczęściej wybieranym pakietem wśród młodych przedsiębiorców.

Pakiet SuperStart jest idealnym pakietem dla firm, które myślą o odświeżeniu swojego dotychczasowego wizerunku, poprzez zmianę logo lub jego uaktualnienie. Dzięki pełnym witalności projektom oraz indywidualnym podejściem do każdego zlecenia, nasi graficy gwarantują Państwu realizacje, które z powodzeniem wpisują się w obecnie obowiązuje na rynku trendy, tym samym przyciągając uwagę potencjalnych klientów.

Pakiet MegaStart jest pakietem dla najbardziej wymagających klientów, dla których spójny system identyfikacji wizualnej stanowi jedno z kluczowych narzędzi marketingowych. Wybierając pakiet MegaStart proponujemy Państwu oryginalne i kompleksowe rozwiązania dostosowane do strategii rozwoju oraz polityki wizerunkowej firmy. W ramach realizacji pakietu MegaStart oferujemy nie tylko profesjonalne projekty logo, ale również jednolitą i wyszukaną oprawę graficzną wszystkich elementów papeterii.

Oryginalne litery świetlne dla
biura i sklepu

Kliknij i zapoznaj się ze szczegółami.

Wybierz gadżety reklamowe dla swojej firmy

Kliknij i zapoznaj się ze szczegółami.

Sprawdź naszą ofertę na strony internetowe

Kliknij i zapoznaj się ze szczegółami.Oryginalne litery świetlne dla
biura i sklepu

Kliknij i zapoznaj się ze szczegółami.

Wybierz gadżety reklamowe dla swojej firmy

Kliknij i zapoznaj się ze szczegółami.

Sprawdź naszą ofertę na strony internetowe

Kliknij i zapoznaj się ze szczegółami.


nie ma jeszcze żadnych realizacjiZaufali nam: